Son Başvuru Tarihi: 15 Şubat 2018

Arşiv

Bugüne Kadar Ödül Alan Film ve Yönetmenler

6. Lions Uluslararası Kısa Film Yarışması - 2015
Onur Ödülü

Nebil Özgentürk

Menderes Samancılar

Levent Özdilek

Ödüller

En İyi Film Ödülü

Birinci: İbrahim Eren / CIZIRTI

İkinci: Süleyman Karaaslan / İSİMSİZ ÇOCUKLAR

Üçüncü: Mehmet Yamak/ DAYI

 

En İyi Yönetmen Ödülü

Birinci: Gökalp Yamen / POSTAL

İkinci: Furkan Yazgeç / NEXT

Üçüncü: Mert Güler / ELMAYI YEMEK

 

Jüri Özel Ödülü: Nigar Sarar / ALIŞVERİŞ SEPETLERİNİN HEVESLİ HİKAYESİ

Jüri

Zafer Ergin

Adi Adwan

Prof. Dr. Nilüfer Pembecioğlu

Turgay Kantürk

Özge Özberk

Cansel Elçin

Levent Tülek

Pelinsu Pir

Hakan Aytekin

İsmet Özer Balta

Galadan Kareler
5. Lions Uluslararası Kısa Film Yarışması - 2014
Onur Ödülü

Temel Gürsu

Yıldızlar Geçidi

Perran Kutman

Belkıs Özener

Ediz Hun

Müjdat Gezen

Ödüller

En İyi Film Ödülü

Birinci: Daniel Remier Der / BELL TOWER ENIGMA

İkinci: Nick Beasley / HIDDEN BORDER

Üçüncü: Johnnie Ford / LIFETIME GUARANTEE

 

En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü

Birinci: Şenol Çöm / ÇAPUT

İkinci: John Danvaye / INTERFERENCE

Üçüncü: Mert Güler / ELMAYI YEMEK

 

En İyi Yönetmen Ödülü

Birinci: Nick Beasley / HIDDEN BORDER

İkinci: Vedat Coşkun / HAFİ

Üçüncü: Mert Güler / ELMAYI YEMEK

 

En İyi Animasyon Ödülü

Mert Güler / ELMAYI YEMEK

 

Jüri

Fikret Hakan

Sümer Tilmaç

Erkan Can

Mine Çayıroğlu

Necmi Yapıcı

Müge Ulusoy

Kartal Çidamlı

Çağatay Şahin

Bengisu Bayrak

Neşe Başak Güner

Melek Şahin

Ebru Aykaç

Galadan Kareler
4. Lions Uluslararası Kısa Film Yarışması - 2013
Onur Ödülü

Ülkü Erakalın

Ödüller

En İyi Film Ödülü

Birinci: İlkyaz Kocatepe / BİR KURABİYE MASALI

İkinci: Mehmet Yamak / KÖY

Üçüncü: Hakan Hücum / MESUT

 

En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü

Birinci: Mehmet Yamak / KÖY

İkinci: Ömer Evre / GÜNEY AŞKI

Üçüncü: Burak Varlık / OYUN

 

En İyi Yönetmen Ödülü

Birinci: Radoskor Kanburov / THE GRONVIC

İkinci: Ethel Gökçe / BİR KURABİYE MASALI

Üçüncü: Anna Kitinova / THE SCILENCE

 

Film Ekipmanları Özel Ödülü

Batuhan Kurt / DİĞERLERİ

 

Meral Okay Anısına

İlkyaz Kocatepe – Etel Özlü / BİR KURABİYE MASALI

Jüri

Ülkü Erakalın

Oya Başar

Fatih Aksoy

Savaş Ay

Mahmut Hekimoğlu

Pınar Esen

Burak Kanbir

Zeynep Kasımlıoğlu

Hakan Eratik

Esra Akkaya

Ercan Durmuş

Özge Özberk

Serdar Akbıyık

Ayten Soykök

Selva Ülgen

Özcan Alpar

Galadan Kareler
3. Lions Uluslararası Kısa Film Yarışması - 2012
Onur Ödülü

Yüksel Aksu

Ödüller

En İyi Film Ödülü

Birinci: Hakan Berber / KIZ ÇOCUĞU

İkinci: Ayçe Kartal / MAGNUS NOTTINGHAM

Üçüncü: Maxim Kuphal Potapenka / EXMUN

 

En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü

Birinci: Sezen Kaya / ERİK ZAMANI

İkinci: Ayşegül Şahin / SÜT

Üçüncü: Adem Demirci / KORKU

 

En İyi Yönetmen Ödülü

Birinci: Baturay Tankul / ALARA

İkinci: Maxim Kuphal Potapenka / EXMUN

Üçüncü: Arzu Sezer / PELİN

 

Mansiyon Ödülleri

Sercan Eser – Emre Temel / İĞNE DELİĞİNDEN GÜLÜMSEMEK

Bilal Çakar / ESKİ GÜNLERE DAİR

 

Yusuf Kurtçenli Anısına

Galila Vasilova / WHITE DOLL

Jüri

Zeki Alasya

Murat Akser

Emre Ergül

Fuat Erman

Pınar Esen

Süleyman Nebioğlu

Aşkın Sağıroğlu

Ömür Gedik

Zeynep Kasımlıoğlu

Ercüment Yüceler

Burcu Eyüboğlu

Galadan Kareler
2. Lions Uluslararası Kısa Film Yarışması - 2011
Onur Ödülü

Sefa Önal

Ödüller

En İyi Film Ödülü

Birinci: Serhat Karaaslan / BİSİKLET

İkinci:  Petra Kartandzhieva / THE BED

Üçüncü: Max Zöhle / RAJU

Jüri

Hülya Koçyiğit

Müjdat Gezen

Safa Önal

Esra Akkaya

Aşkın Sağıroğlu

Leman Taşkın

Burcu Eyüboğlu

Galadan Kareler
1. Lions Uluslararası Kısa Film Yarışması - 2010
Ödüller

En İyi Film Ödülü

Birinci: Ethem Özgüven / X PERIMENTAL

İkinci: Tan Tolga Demirci / HARİKALAR DİYARI

Üçüncü: Mehmet Güven / ATEŞ BÖCEKLERİ

 

Mansiyon Ödülü

Güven Çelik – Fatih Sezgin / HANGİ SAVAŞ

 

Feridun Karakaya Anısına

Ayşegül Yadigar / GÜNEŞİN KARANLIĞI

Jüri

Dilek Türker

İzzet Günay

Yusuf Kurtçenli

Yılmaz Atadeniz

Nesteren Davutoğlu

Caner Tunaman

Kazım Kocadağ

Galadan Kareler