Son Başvuru Tarihi: 01 Mart 2019

Hakkımızda

Hakkımızda

 

Uluslararası Lions Kulüpleri 118-Y Yönetim Çevresi Federasyonu, “Lions Uluslararası Kısa Film Yarışmalarının” bu yıl 10.sunu organize etmekte ve bu vesile ile ülkemizin tanıtımına katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Festivalin ve Yarışmaların amacı, hızla gelişmekte olan sinema sektörüne genç yeteneklerin katılmasını sağlamak, yaratıcı fikirlerin oluşumuna zemin hazırlamak ve oluşan eserlerin Uluslararası platformlarda sergilemelerine fırsat yaratmaktır.

Kısa Film Yarışmamız, 6 senedir bir Festival etkinliği şeklinde yürütülmektedir. “Lions Uluslararası Kısa Film Festivali ve Yarışması” çerçevesinde anlaşma yapmış olduğumuz sinemalarda yarışmacılarımız eserlerini izleyici kitlesiyle buluşturma imkanını da elde etmiş olacaklardır.

Sponsorlarımız açısından ise geniş izleyici kitlesine ulaşabilme; firma ve ürünlerini nitelikli bir ortamda müşterilerle buluşturma için bir fırsat olacaktır.

Ayrıca ilk kez bir sivil toplum örgütünün sinema alanında genç yeteneklere destek vermesi ve teşvik etmesi hem sinema sektöründe hem de basında ilgi uyandırmış, sayfalarda geniş yer bulmuştur. Bu ilgi Ana sponsorlarımızı mutlu etmiş, biz Lionlar içinse haklı gurur vesilesi olmuştur.

Misyonumuz

Üniversite öğrencisi genç yönetmen adaylarının ve sinemaya gönül verenlerin mesleki gelişmelerine katkı sağlamak, kısa film projelerini ulusal arenadan uluslararası arenaya taşımak, milletlerarası ilişkilerin gelişmesine ve yaratıcı eserlerin seyirciyle buluşmasına zemin hazırlamaktır.

Vizyonumuz

Çok sayıda Kısa Film Festivali’nin olduğu ülkemizde, Kısa Film’de, yarışmaya güçlü kurumsal bir yapı kazandırmanın yanı sıra uluslararası platformlarda bilinirliğimizi artırmak ve kısa film faaliyetlerinde sürekliliği ve devamlılığı sağlamaktır.

Kısa Film Komitesi

Türkan Doğan

Kısa Film Komite Başkanı

Çiğdem Genç

Kısa Film Komite Başkan Yrd.

Erkan Demirel

Kısa Film Komite Başkan Yrd.

Nurhan Karabıyık

Kısa Film Komite Başkan Yrd.

Murat Şenel

Kısa Film Komite Danışmanı

Bilge Alemdar

Kısa Film Komitesi Danışmanı

Görkem Ercan

Kısa Film Komitesi Teknik Danışmanı

Afişler