Hakkımızda

Hakkımızda

 

Uluslararası Lions Kulüpleri 118Y Yönetim Çevresi Federasyonu, “Lions Uluslararası Kısa Film Yarışmalarının” bu yıl 15.sini organize etmekte ve bu vesile ile ülkemizin tanıtımına katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Festivalin ve Yarışmaların amacı, hızla gelişmekte olan sinema sektörüne genç yeteneklerin katılmasını sağlamak, yaratıcı fikirlerin oluşumuna zemin hazırlamak ve oluşan eserlerin Uluslararası platformlarda sergilemelerine fırsat yaratmaktır.

Kısa Film Yarışmamız, 11 senedir bir Festival etkinliği şeklinde yürütülmektedir. “Lions Uluslararası Kısa Film Festivali ve Yarışması” çerçevesinde anlaşma yapmış olduğumuz sinemalarda yarışmacılarımız eserlerini izleyici kitlesiyle buluşturma imkanını da elde etmiş olacaklardır.

Sponsorlarımız açısından ise geniş izleyici kitlesine ulaşabilme; firma ve ürünlerini nitelikli bir ortamda müşterilerle buluşturma için bir fırsat olacaktır.

Ayrıca ilk kez bir sivil toplum örgütünün sinema alanında genç yeteneklere destek vermesi ve teşvik etmesi hem sinema sektöründe hem de basında ilgi uyandırmış, sayfalarda geniş yer bulmuştur. Bu ilgi Ana sponsorlarımızı mutlu etmiş, biz Lionlar içinse haklı gurur vesilesi olmuştur.

Misyonumuz

Üniversite öğrencisi genç yönetmen adaylarının ve sinemaya gönül verenlerin mesleki gelişmelerine katkı sağlamak, kısa film projelerini ulusal arenadan uluslararası arenaya taşımak, milletlerarası ilişkilerin gelişmesine ve yaratıcı eserlerin seyirciyle buluşmasına zemin hazırlamaktır.

Vizyonumuz

Çok sayıda Kısa Film Festivali’nin olduğu ülkemizde, Kısa Film’de, yarışmaya güçlü kurumsal bir yapı kazandırmanın yanı sıra uluslararası platformlarda bilinirliğimizi artırmak ve kısa film faaliyetlerinde sürekliliği ve devamlılığı sağlamaktır.

Kısa Film Komitesi

Özlem Abacı

Kısa Film Komite Başkanı

Görkem Ercan

Kısa Film Komitesi Danışmanı

15. Kısa Film Yarışması Afişi